Buon pomeriggio!

Įpusėjus Erasmus+ projekto savaitei, italų susipažinimas su Lietuva tęsėsi. Spalio 10 d. svečiai turėjo galimybę susipažinti su mokinių popamokine veikla, sudalyvauti žygyje, išmokti lietuvių liaudies šokių.

Šią dieną oras nelepino, tačiau Babtų gimnazijos šaulių būrelio nariai kartu su italų mokiniais išsiruošė į šaulišką žygį. Mokiniai žygiavo į Karalgirio mišką, kuriame virė sriubą, klausėsi pasakojimų apie Lietuvos kovotojus, jų įamžinimo vietas. Mokiniai svečiams taip pat pristatė šaulių veiklą. Tuo tarpu su mokiniais atvykusios italės mokytojos vyko į  dar vieną iš gražiausių Lietuvos miestų – Anykščius. Grįžusius iš žygio svečius pasitiko Kauno r. Domeikavos gimnazijos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Serbentėlė“. „Serbentėlės“ repertuaras pasižymi išskirtiniu autentiškumu – muzikantai groja armonika, smuiku, lumzdeliu, kanklėmis, basetle, būgnu, šokėjai šoka lietuvių liaudies šokius. Ansamblio vaikai dėvi įvairių Lietuvos regionų tautinius kostiumus. Svečius iš Italijos ir Babtų gimnazijos mokinius „Serbentėlė“ mokė lietuvių liaudies dainų ir šokių. Dėkojame Domeikavos gimnazijos ansambliui ir jo vadovams Daivai Bradauskienei, Kamilei Jurelevičiūtei ir Viliui Marmai. Visi smagiai, aktyviai ir turiningai praleido popietę gimnazijoje.

Virginija Zavedskaitė

Ingrida Stankuvienė, Ramona Švelginaitė, Julius Tovtkevičius