XXIII-oji mokinių mokslinė konferencija

• Paskelbta: 2022-11-11

2022 m. lapkričio 11 dieną Babtų gimnazijoje vyko XXIII-oji mokinių mokslinė konferencija „Visa tai ką mes žinome, yra lašas; ko nežinome – vandenynas“. Ši diena 5–12 klasių mokiniams leido pasisemti naujų žinių jų mėgstamose srityse. Moksleiviai galėjo klausytis pranešimų iš tiksliųjų ir gamtos mokslų, lietuvių kalbos ir socialinių mokslų, užsienio kalbų ir menų, technologijų, dorinio ugdymo bei prevencijos sekcijų. Pranešimus konferencijai ruošė 5–12 klasių atstovai, kurie tyrinėjo matematinių uždavinių kūrimą, uolų lobius, mąstė, kodėl tiksliųjų mokslų gyvenime jiems (ne)prireiks. Taip pat mokiniai pristatė populiariausius mokyklos vardus, aptarė mokyklinį ir buitinį žargoną, antrąją Lietuvos religiją bei Babtų respubliką ir jos galą, kalbėjo apie streso įveikimą, patirtį kariuomenėje, istorinius objektus, esančius Babtuose. Pranešėjai priminė saugaus elgesio svarbą, aptarė mokyklines uniformas, savanorystę. Konferencijoje svečiavosi profesorius habilituotas daktaras Vidmantas Stanys. Akademikas supažindino mokinius su gamtos įdomybėmis, papasakojo apie įvairiausių augalų savybes, žmogaus genetiką, klimato kaitą. Konferencijos pabaiga – mokinių-tyrėjų apdovanojimai, skatinantys jaunuosius domėtis mokslo pasauliu ir toliau!

Evelina Baciuškaitė

Ingrida Stankuvienė