Kauno r. antrų kl. mokinių dailiojo rašymo ir iliustracijos konkursas

• Paskelbta: 2023-03-14
  • Kategorija: Konkursai

Baigėsi tradicinis, šiais metais jau septintasis, Kauno rajono antrų klasių mokinių dailiojo rašymo ir iliustracijos konkursas. Šįkart jis buvo skirtas Vilniaus miesto 700-osioms metinėms paminėti.

Mokiniai turėjo susipažinti su Vlado Mozūriūno eiliuotu kūriniu „Legenda apie Vilniaus pilį“. Kūrinys buvo suskirstytas į tris pastraipas. Dalyviai galėjo pasirinkti vieną iš pastraipų, ją dailiai nurašyti ir iliustruoti.

Konkursui darbus atsiuntė 46 antrų klasių mokiniai iš 17 Kauno rajono mokyklų. Visi jie buvo saviti, įdomūs, išskirtiniai. Vienų darbų stiprioji pusė buvo dailus raštas, kitų- pasirinktos pastraipos siužeto perteikimas iliustracijoje, viso darbo estetinis vaizdas. Todėl komisija turėjo ypatingai daug darbo. Išrinkti vieną atitinkantį tiek dailaus rašto reikalavimus, tiek perteikti siužetą iliustracijoje darbą buvo labai sudėtinga. Kilo daug diskusijų dėl bendro sprendimo.

Komisija atrinko 20 darbų, iš kurių net šeši mokiniai pelnė I–III vietas:

I vieta – Liepa Mikalauskaitė, Garliavos Adomo Mitkaus pagr. m-kla (mokyt. Aurelija Leonavičienė);

II vieta – Evita Buinauskaitė, Vandžiogalos gimnazija (mokyt. Lionė Balvočienė);

II vieta – Izabela Aleknaitė, Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija (mokyt. D. Korsakienė);

III vieta – Deividas Kailiūnas, Kulautuvos pagr. m-klos Batniavos skyrius (mokyt. Dalytė Kvedienė);

III vieta – Viltė Leonavičiūtė, Domeikavos gimnazija (mokyt. Irmina Marcinkevičienė);

III vieta – Andrėja Šeputytė, Babtų gimnazija (mokyt. Ieva Čypienė).

Kitų darbų autoriams komisijos nariai skyrė įvairias nominacijas:

Adelinai Rekštytei – „Nominacija už išsamų pasakojimą piešiniu“,

Elise Grace Renin – „Nominacija už kruopštumą“,

Emai Kulvinskaitei – „Už ritmiką piešinyje“,

Miglei Kutulytei – „Už nuotaikos perteikimą piešinyje bei išskirtinius portretus“,

Oskarui Laurusevičiui – „Už grafikos technikos panaudojimą ir sukurtą ritmiką iliustracijoje“,

Saulei Žebriauskaitei – „Už pirmuosius bandymus“,

Emilei Kukarėnaitei – „Už grafikos technikos panaudojimą“,

Gabijai Jakštaitei – „Už dailų raštą“,

Gretai Šuklevičiūtei – „Už veikėjo charakterio atskleidimą“,

Kamilei Černauskaitei – „Už panaudotų technikų įvairovę“,

Liepai Gerdžiūtei – „Už išbaigtumą ir nuoširdumą piešinyje“,

Liepai Stočkutei – „Už išskirtinės nuotaikos sukūrimą iliustracijoje “.

O komisijos pirmininkas skyrė savo nominaciją Martynui Janučiui – „Už tapybiškiausią iliustraciją“.

Visi prizininkai ir nominantai bus apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Mokytojai, kurių mokinių darbai atitinka reikalavimus, gaus Kauno rajono švietimo centro pažymas.

Sveikiname laimėtojus ir jų mokytojus!

Edita Simonaitienė

Edita Simonaitienė