Išvyka į Juozo Tumo-Vaižganto memorialinį butą-muziejų

• Paskelbta: 2022-10-28
  • Kategorija: Išvykos

Prieš rudens atostogas 5a klasės mokiniai vyko į edukacinę ekskursiją. Kaune jie aplankė rašytojo, visuomenininko, kunigo, charizmatiškojo Juozo Tumo-Vaižganto memorialinį butą-muziejų. Muziejus šiame bute, kuriame pats Vaižgantas gyveno ir kūrė trylika metų, įkurtas 1997 m. autentiškai pagal archyvines nuotraukas, nes rašytojas visus savo kambarius buvo nufotografavęs. Jis savo buto aplinką buvo pavadinęs meniškai kunigiška.

Muziejininkė aprodė mokiniams ir papasakojo apie buto kambarius: darbo kabinetą (arba užsakų kambarį), svetainę-biblioteką, valgomąjį, miegamąjį. Jų interjeras papildytas rašytojo gyvenimą atspindinčiomis fotografijomis. Buvo įdomu klausyti apie pačio Vaižganto gyvenimą. Jis garsėjo kaip populiarus, žmonių mylimas kunigas, tad čia lankytojų niekuomet netrūkdavo – duris praverdavo ir tie, kurie išdrįsdavo prašyti pinigų, nes žinojo, jog geraširdis dvasininkas juos skolina. Pro buto langus galima pamatyti Švč. Mergelės Ėmimo į dangų neparapinę bažnyčią, kurios šventoriuje 2019 m. buvo atidengta Gedimino Piekuro sukurta rašytojo, kunigo Juozo Tumo-Vaižganto skulptūra. Šalia skulptūros – ištikimas rašytojo draugas – taksas Kaukas.

Virginija Zavedskaitė

Virginija Zavedskaitė